Det er ligesom med Haribo poserne, de koster stadig 9,95 blot indeholder de kun 65-70g mod de 120-150g da far var ung.
Det er pisse irriterende, og man kan nok kun se fidusen hvis man er sælger.
Jeg bor heldigvis i zone1 fra den tyske grænse. Mine piller koster 1499 for 960kg altså 1,56kr pr kg. Da vi napper et helt læs bliver transportprisen 140kr/ pr palle altså 14,5øre pr kg. I alt leveret ender prisen så lige over 1,7kr kiloet.


Hilsen Kenneth