Jeg har netop fået opgraderet min TM3006 med nyeste software, men når jeg har haft åbnet låget, så stopper stokeren helt og jeg skal trykke på start igen.
Er der en måde til at få den til at starte automatisk igen når låget lukkes?
Der er vist en sneget sig en fejl ind i opsætningen, der er en linje de hedder noget med 110 mener den skal ændres til 101 eller 100 prøv dig frem.. Mener den findes i input eller output i den skjulte menu..
Tak for det, nu kan jeg fylde på igen uden dyret stopper.
Jeg har efterfølgende modtaget interfacet fra Liagro, det er jo bare en rs232 til usb konverter.
Jeg troede at det var et addonprint med en comport på, så den kan jeg ikke bruge da jeg skal bruge com1 på min server.
Det var imidlertid ikke noget problemt fikse, jeg hentede programmet fra Liagros side,og monterede et lille 10 polet stik på et fladkabel, et 9 polet d-sub stik i den anden ende, derefter et d-sub til rj-45 konverterstik(så jeg kan bruge min faste kabling),et rollover kabel og igen rj-45 til d-sub konverter. Det virkede i første forsøg.
Efter softwareopgraderingen har jeg oplevet at fyret stopper med fejlmeldingerne min.røgtemp og max O2.
Min røgtemp står til -10 og max O2 18%