
Venlig hilsen
Den er afgjort. Jeg vinder jo selvfølgelig.calle skrev:Mon ikke snart Ulrik står op, så vi kan få afgjort konkurrencen![]()
Venlig hilsen
Desværre er jeg bange for at du har ret Lintzyboy. Ville også have gættet på Ringsted, hvis ikke du var kommet mig i forkøbet. Ringsted bliver formentlig en mega metropol ude på øen, nu hvor de får højhastighedstoget til København. 250 km/t futter det med.Lintz skrev: Den er afgjort. Jeg vinder jo selvfølgelig.
Med IC 4 ???calle skrev:
Desværre er jeg bange for at du har ret Lintzyboy. Ville også have gættet på Ringsted, hvis ikke du var kommet mig i forkøbet. Ringsted bliver formentlig en mega metropol ude på øen, nu hvor de får højhastighedstoget til København. 250 km/t futter det med.
Venlig hilsen
Problemet har vel aldrig været hastigheden med de togsæt, nærmere bremserne der har problemer i sne, slud, regn, dis og generelt hvis fugtigheden er over Rf 50%, så igen en super investering i et land som Danmark omgrænset af vand...Lintz skrev:
Med IC 4 ???![]()
![]()
Vi har en vinder, - ABN gættede det rigtige postnummer først.abn skrev:9230
måske 2 der skal dele, hvis man må skrive flere postnr. som nogen har gjort?nasty skrev:måske det er et her i blandt men håber da det bliver her over på fastlandet![]()
Kode: Vælg alt
9230 Svenstrup Jylland